Aktualita: Užívaní marihuany u mladistvých jako coping

Diskusní fórum projektu TERA vítáme příspěvky účastníků našich kurzů, připomínky, nápady, podněty k diskusi o psychoterapii a expresivních terapiích.

Aktualita: Užívaní marihuany u mladistvých jako coping

Příspěvekod tichy-tom » úte 09. pro 2014 19:20:50

Někteří mladí jedinci užívají marihuanu ke zlepšení negativní nálady

Nová studie zjistila, že adolescenti a mladí dospělí, kteří kouří často marihuanu se leckdy snaží o coping se stresem pomocí marihuany.
Výzkumníci říkají, že pocity zlepšení stavu jsou jen dočasné a že následně po blaženém aktu často dochází ke zhoršování pociťovaného stavu jedinců; autoři mluví o 24h po užití drogy. Navíc je samozřejmě obtížnější pro dané jedince skončit s kouřením marihuany v případě, že ji používají jako copingovou strategii.
Ve výzkumu měli 40 participantů ve věku 15 až 24 let, kteří kouřili marihuanu alespoň dvakrát týdně, ačkoliv jejich průměr byl 9,7 jointu na týden. Participanti několikrát v průběhu dne odpovídali na počítači na otázky ohledně jejich aktuální nálady, zdali jsou sami apod.; taktéž byli tázáni těsně před a po aplikaci marihuany. Experiment probíhal dva týdny a účastníci výzkumu byli tázáni 4-5x za den.
Výzkumníci zjistili, že negativní prožívání významně vzrostlo v průběhu 24 hodin před užitím marihuany ve srovnání s jinými periodami.
Studie je jedinečná tím, že měla přístup k náladě a marihuanovým aktivitám přístup v reálném čase. Výzkum tedy byla schopna identifikovat náladu, objevující se 24 hodin před kouřením marihuany a porovnat ji s náladami v jiných obdobích.
Tento výzkum by měl pomoci klinickým psychologům a poradcům s klienty/pacienty, kteří marihuanu kouří z důvodu copingu se stresem.

Tomáš Tichý

Zdroj: http://psychcentral.com/news/2014/09/16 ... 74934.html
tichy-tom
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 07. pro 2014 20:35:35

Zpět na PROJEKT TERA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron