Pozvánka na konferenci

Diskusní fórum projektu TERA vítáme příspěvky účastníků našich kurzů, připomínky, nápady, podněty k diskusi o psychoterapii a expresivních terapiích.

Pozvánka na konferenci

Příspěvekod Jarča » čtv 03. dub 2014 21:54:04

Zdravím všechny :)
na internetu jsem objevila tuto pozvánku a ráda bych se o ni s Vámi podělila. Myslím si, že je to hodně zajímavé a určitě to bude stát za to. Nejen pro ty, kteří se terapiemi přímo zabývají ale i pro širokou oblast speciální pedagogiky .

Space for Art Therapies II.

Rádi bychom vás informovali o chystané Mezinárodní konferenci expresivních terapií „Space for Art Therapies“, která se bude konat od 21. 6. do 22. 6. 2013 v Praze. Tato významná a ojedinělá konference je připravována ve spolupráci České arteterapeutické asociace, Asociace dramaterapeutů České republiky, Muzikoterapeutické asociace ČR a České asociace taneční a pohybové terapie.

Chystaná dvoudenní konference bude obsahovat mnoho praktických workshopů z oblasti arteterapie, dramaterapie, muzikoterapie a taneční pohybové terapie. Nebudou chybět ani významní zahraniční hosté a lektoři.

Konferenční poplatek činí 2400 Kč (sleva 2200,- Kč je určena pouze členům asociací).

Téma konference: „Bazální otázky v kreativních terapiích“

Jak kreativní terapie nejlépe pojmout... jaký z přístupů zvolit... na jakou metodu se zaměřit, jak a kam se specializovat? Diferencujeme, velebíme a kritizujeme pojetí jednotlivých škol. Naší výzvou pro konferenci “Space for Art Therapies II 2013” se však stávají otázky zcela základní, mnohokrát diskutované a přesto stále aktuální.

Čím arte-, drama-, muziko- a taneční pohybová terapie vlastně léčí, kdy můžeme hovořit o terapii.., jak kontraktujeme, vedeme proces, pracujeme s introspekcí, intervenujeme, chytáme kontext, reflektujeme...? Kdo může kreativní terapie poskytovat a kde? Jsou kreativní terapie psychoterapie?

Soustředíme se na kořeny, řemeslnost a podstatu věci samotné. Přijďte se s námi rozdělit o své zkušenosti, vědomosti, odborné názory a postoje, případně si přijďte poslechnout, jak se k nastoleným otázkám staví naši i světoví odborníci. Těšíme se na Vás!

Bližší informace získáte brzy zde nebo na e-mailu: muzikoterapeut@gmail.com


Jaroslava Plesková
spandr 3.ročník
Jarča
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 03. dub 2014 21:17:09

Zpět na PROJEKT TERA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron